سیکلیدهای آفریقایی

یکی از زیباترین گونه های ماهی های تزئینی سیکلیدهای آفریقایی هستند. زیستگاه اصلی این سیکلیدها سه دریاچه مالاوی، تانگانیکا و ویکتوریا هستند.

ماهی های این سه دریاچه به قدری زیبا و با رنگ های متنوع هستند که به آنها لقب رنگی ترین دریاچه های جهان داده شده.

دریاچه مالاوی:

دریاچه مالاوی یا نیاسا، سومین دریاچه بزرگ آفریقاست (بعد از دریاچه تانگانیکا و ویکتوریا). این دریاچه در جنوب غربی تانزانیا قرار داشته و سه کشور تانزانیا، مالاوی و موزامبیک آن را احاطه کرده اند. طول آن ۵٨٠ کیلومتر، بیشترین عرض آن ۴٠ کیلومتر و مساحت دریاچه ٢٩،۶٠٠ کیلومتر مربع است (یعنی کمی بزرگتر از استان کردستان). در بعضی نقاظ عمق دریاچه به ٧٠٠ متر میرسد.

 

  

ادامه دارد ....

  
ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٧
تگ های این مطلب :آکواریوم و تگ های این مطلب :سیکلیدهای آفریقایی


Red Bull Air Race in Perth

سلام،

شنبه و یکشنبه گذشته یعنی اول و دوم نوامبر مسابقه هوایی ردبول توی پرت برگزارشد. میشه گفت این مسابقه مهمترین رویداد سالانه پرت محسوب میشه و از سایر شهرها و حتی کشورها برای دیدن مسابقه میان پرت.
ما روز یکشنبه که فینال بود رفتیم. از ساعت 1 بعد از ظهر شروع میشد ولی چون خیلی شلوغ میشه مردم از ساعت 8 صبح شروع به اومدن میکنن. ما ساعت هشت و نیم رسیدیم و جای به نسبت خوبی گیرمون اومد. این چند تا عکس رو اونجا گرفتم:

 

 

  
ساعت ٧:۱٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٤ آبان ۱۳۸٧
تگ های این مطلب :perth و تگ های این مطلب :red bull و تگ های این مطلب :air race


عکس هایی از ماهیهای آکواریومی

ماهی Labidochromis caeruleus یا Electric yellow یا ماکرو زرد (تو ایران بهش میگن ماکرو زرد)

این ماهی فوق العاده صلح طلبه با هیچکدوم از ماهی های دیگه کاری نداره و مثل اکثر ماهی های دریاچه مالاوی دهان پروره. یعنی ماهی ماده بعد از تخم گذاری تخم ها رو تو دهنش نگهداری میکنه تا تبدیل به بچه ماهی (لارو) بشن بعد که از تخم دراومدن باز هم اونها رو مدتی تو دهنش نگه میداره. یه مقدار که بزرگتر شدن اونها رو رها میکنه. این مدت ممکنه تا ٢٨ روز طول بکشه. عکس سوم یک ماده با دهن پر از بچه ماهی رو نشون میده:

این هم عکس ماهی های خودم:

  
ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٠ آبان ۱۳۸٧
تگ های این مطلب :ماهی و تگ های این مطلب :آکواریوم و تگ های این مطلب :electric yellow