آب و هوای پرث

سلام به همگی

میخواستم  راجع به آب و هوای اینجا مطلبی براتون بنویسم. ما وقتی رسیدیم اینجا زمستون بود و از اونجایی که ایران تابستون بود و گرم کمی اولش سردمون شد تا  اینکه بدنمون به هوای سرد اینجا عادت کرد. اینجا زمستون هاش سرده ولی نه به سردی زمستون های ایران و برف هم اینجا نمی یاد عوضش تا دلت بخواد بارون میباره که اگه یک چهارم از این بارون توی تهران بباره شهر عملا تعطیل میشه !!!!!

و اما بگم از بهار که به هرجا نگاه  میکنی فقط گل است و زیبایی و هوا نه سرد و نه گرم بعضی وقتها هم بارون میاد که به زیباییش صد چندان اضافه میکنه.

حالا هم که توی فصل تابستون هستیم اوایل تابستون هوا زیاد گرم نیست ولی توی اواسطش هوا خیلی گرم و بعضی روزها هم خیلی خیلی گرم که البته زیاد دوام نداره و حالا که اواخر ماه دوم تابستون رسیدیم هوا خوبه و حتی شبها سرد هم میشه!

ولی این رو هم بگم که همه این خصوصیات که من راجع به فصلها گفتم همیشه پایدار نیست و بعضی وقتها بطور ناگهانی و غیرمنتظره تغییر میکنه و آدم و حسابی غافلگیر میکنه. خودشون وقتی میخوان بگن به یه نفر نمیشه اعتماد کرد میگن مثل هوای استرالیاست!!

و دیگه اینکه اینجا باد های شدیدی هم میوزه که البته توی جایی که ما زندگی میکنیم تا حالا باعث خرابی نشده ولی در بعضی نقاط  به خانه ها و درختها صدمه وارد کرده .

و یه شاخصه ی مهم آب و هوای اینجا  هم تمیزی هواست که به محض ورود میشه احساسش کرد و ازش لذت برد. و اینکه در همه این فصلها همه جا سبز و خرم و به هر جا نگاه میکنی سبز رنگه.

همیشه سبزباشین.

فرزانه 

  
ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢ اسفند ۱۳۸٦
تگ های این مطلب :آب و هوا و تگ های این مطلب :استرالیا و تگ های این مطلب :پرت و تگ های این مطلب :پرث