یه جایی شبیه رودخونه کرج تو جاده چالوس!!

یکی از کارهای مورد علاقه من نگهداری ماهی‌های تزئینی داخل آکواریومه. تو ایران که بودیم یه آکواریوم نسبتا" بزرگ داشتم و تعدادی ماهی که این عکسشونه:


عکس های بیشتر رو هم اگه علاقمند بودید میتونید تو وبلاگ انگلیسی من پیدا کنین. http://mianjifamily.blogspot.com/2007_04_01_archive.html

 

اینجا هنوز نتونستیم آکواریوم بخریم (یه خورده گرونه) ولی تو فکرش هستیم. هقته پیش در راستای تهیه مقدمات آکواریوم و جمع کردن سنگ برای داخل آکواریم، گوگل ارت رو گشتم تا یه جایی که بشه کنار رودخونه Swan River رفت (البته جایی که عرضش کم میشه) رو پیدا کنم که یه جایی رو پیدا کردم به نام Bells Rapids که تو Swan Valley قرار داره و میشه رفت کنار رودخونه. یه چیزی شبیه رودخونه کرج تو جاده چالوس (آخ که چقدر دلم تنگ شده برا کرج   – هنوز یکسال نشده که اینجاییم). این چند تا عکس از اونجاست.

 

 


 

 چیز مهمی که تو پرت در مورد تفریح و گردش وجود داره اینه که جاهای تفریحی رو میشه به دو بخش تقسیم کرد: جاهای مناسب خونواده و جاهایی که جوونها فقط میرن. وقتی شما بعنوان مثال میرید کنار دریا (البته درستش اینه که بگم کنار اقیانوس ولی بیشتر روست دارم بگم کنار دریا) هم خونواده میبینین و هم جوون های مجرد ولی طوری رفتار میکنن که هیچ کس ذره‌ای از حرکات و سکناتشون ناراحت نمیشه و بهیچوجه اون رفتارهای ناهنجار که بعضی وقت‌ها تو ایران آدم از بعضی جوون‌ها تو بعضی پارک‌ها میبینه اینجا دیده نمیشه. نه که اینها خیلی سربه راه باشن. نه اصلا" هم اینطور نیست. فقط جای هر کاری مشخصه و جوونترها و مجردها برای اینکه هر کاری دلشون بخواد بکنن شنبه شب ها میرن نایت کلاب و بار و ...

البته اونطور که شنیدیم پرث بیشتر این حالت رو داره و به قول بیشتر استرالیایی ها پرت بهترین شهر برای بچه بزرگ کردنه و سیدنی و ملبورن از این نظرها مثل پرث نیستند. درست مثل مقایسه تهران با شهرستان تو ایران، با این فرق که تو پرث تقریبا" تمام امکاناتی که میشه تو سیدنی و ملبورن داشت رو هم آدم داره در حالی که تو ایران اینطور نیست.

خوب باشید.

 

  
ساعت ٥:٢٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٦ اردیبهشت ۱۳۸٧